1922
Karta pocztowa z 1922 r.
Kartka pocztowa z 1922 roku prezentująca Bazylikę w Trzemesznie od strony ogrodu opackiego. "Trzemeszno - Szkic regionalny o niespokojnym mieście powstańców." wydanego nakładem Akademickiego Koła Trzemesznian przy UP. "... W pierwszych latach istnienia klasztoru przeor awansował do godności opata,…
Dwujęzyczna kartka pocztowa
Dwujęzyczna kartka pocztowa z Trzemeszna. Przedstawia ona zdjęcia: pierwszego budynku kościoła ewangelickiego, poczty oraz alumnatu. Kartka została wydana przed grudniem roku 1905 (taka data znajduje w korespondencji) przez wydawnictwo Verlag v. Z. Stanikowski,Tremessen. źródło Archiwum Allegro rok…
Muzeum Regionalne w Trzemesznie
Kościół ewangelicki w Trzemesznie
Widokówka z kościołem ewangelickim w Trzemesznie. Widoczna jest na niej grupa mieszkańców miasta. Kościół znajdował się na dzisiejszym placu Świętego Wojciecha. Widokówka najprawdopodobniej pochodzi 1910 roku. Kościół w widocznej formie został kilka lat później przebudowany do bryły neogotyckiej…
Zdjęcie pochodzi z archiwalnej aukcji internetowej
Alumnat
Alumnat - wygląd ogólny W budynku powstał dzięki staraniom opata miejscowego klasztoru kanoników regularnych, Michała Kościeszy-Kosmowskiego i został oddany do użytku około w 1776 roku. Budynek jest trójskrzydłową barokową budowlą połączona wczesnoklasycystyczną bramą zdobioną herbami Korony i Litwy…
XIX/XX w. Muzeum Regionalne w Trzemesznie
Rynek
Trzemeszno, plac Kilińskiego. Pocztówka z przełomu XIX i XX w. po lewej stronie drukarnia założona przez Gustawa Olawskiego, później jej właścicielem był L. Marten, który wydawał również widokówki.
ok 1906-1910 Zbiory Muzeum Regionalnego w Trzemesznie
Hotel Victoria p. Suchockiego
Hotel Victoria p. Suchockiego przy dzisiejszym skrzyżowaniu ulic Kościuszki i św Wojciecha