Spotkanie opłatkowe

12 stycznia miało miejsce tradycyjne spotkanie opłatkowe.  Gościliśmy emerytowanych dyrektorów i profesorów naszego liceum. Naszymi gośćmi byli także burmistrz Trzemeszna  pan Krzysztof Dereziński, przewodniczący Rady Miejskiej pan Sławomir Peno, zastępca przewodniczącego pan Daniel Bisikiewicz, sekretarz Gminy Mogilno pan Teodor Pryka, radni Rady Miejskiej i Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, dyrektorzy trzemeszeńskich szkół oraz asystent posła Pawła Arndta pan  Bartosz Kanik.
Spotkanie uświetniło poruszające przedstawienie świąteczne w wykonaniu młodzieży z liceum i technikum oraz chóru Kantata.
Podczas uroczystości przekazano Szkole 2 obrazy. Pan burmistrz Krzysztof Dereziński wręczył portret Hipolita Cegielskiego (autorstwa  pana Marcelego Koniecznego), natomiast członkowie  zarządu stowarzyszenia ufundowali obraz autorstwa pana Konrada Szarego (absolwenta naszego liceum) przedstawiający fundatora szkoły Michała Kosmowskiego w otoczeniu wybitnych wychowanków  Almae Matris Tremesnensis.

Spotkanie było również okazją do przypomnienia historii naszego stowarzyszenia, które w bieżącym roku obchodzić będzie 35lecie swojej działalności. Dzieje stowarzyszenia, a w szczególności sylwetkę pierwszego prezesa dr. Michała Posadzego przedstawiła prezes stowarzyszenia prof. Danuta Konieczka- Śliwińska.

 


Autor

Nazwa:

Dodaj komentarz