Uroczystość promocyjna książki „Tobie, Polsko, na śmierć i na życie. Mogiły powstańców wielkopolskich poległych i zmarłych w latach 1918–1920”

13 marca 2019 r. CZAT - Cyfrowe Zbiory Archiwaliów Trzemeszeńskich miał zaszczyt na zaproszenie IPN w Poznaniu uczestniczyć w uroczystość promocyjnej książki „Tobie, Polsko, na śmierć i na życie. Mogiły powstańców wielkopolskich poległych i zmarłych w latach 1918–1920”, wydanej przez Instytut Pamięci Narodowej w Poznaniu we współpracy z Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu.
Uroczystość odbyła się w historycznych wnętrzach "Sali Białej" Hotelu „Bazar” w Poznaniu. Sala ta to wyjątkowe i historyczne miejsce, w której wnętrzu koncertowali min. Henryk Wieniawski, Ferenc Liszt, występował Jan Kiepura, po swojej wystawie oprowadzał Wojciech Kossak, natomiast utwory przedstawiali min. Sienkiewicz, Asnyk czy Reymont. 
Za zaproszenie do współpracy "Czat" chciałby podziękować serdecznie wszystkim organizatorom i autorom - w szczególności panom dr Rafałowi Reczkowi oraz redaktorowi publikacji dr Adamowi Pleskaczyńskiemu.
CZAT Cyfrowe Zbiory Archiwaliów Trzemeszeńskich 
 

Autor

Nazwa:

Dodaj komentarz